Pouto, jež spojuje skutečnou rodinu, není v krvi, ale ve vzájemné úctě a radosti vašich životů. Málokdy vyrostou členové jedné rodiny pod jednou střechou.

Ze zdroje tn.cz

Paroubkův přítel rozstřílel syna Kočky před těhotnou přítelkyní

Bohumír Ďuričko s přítelkyní

Ve čtvrtek večer byl v pražské restauraci zastřelen čtyřicetiletý Václav Kočka mladší.

Údajně po krátkém slovním konfliktu ho třemi ranami zblízka zastřelil podnikatel Bohumír Ďuričko (na fotografii s přítelkyní těsně před vraždou). Policie pachatele na místě zadržela. To vše před zraky těhotné střelcovy přítelkyně.


 

Bohumír Ďuričko
Bohumír Ďuričko krátce po incidentu
Foto: Jiří Borovec

 V pátek v poledne policisté Ďurička z vraždy obvinili. Podle některých informací byl pravděpodobnou příčinou hádky obchodní spor, který se měl týkat nákupu pozemků. Podle jiného zdroje se oba muži sázeli, kdo má víc peněz.


Ďuričko už jednou na veřejnosti střílel


Nebylo to prý poprvé, co se podnikatel oháněl zbraní na veřejnosti. Podle agentury Mediafax střílel před pěti lety ze své legálně držené zbraně na Starém Městě. Tehdy ještě do vzduchu.


"V opilosti použil zbraň jako donucovacího prostředku," řekl policista obeznámený s detaily několik let starého případu. Podle něj se případ nakonec řešil pouze jako přestupek.

 

Kdo je kdo v kauze vraždy syna podnikatele Kočky

 

Kdo je kdo v kauze vraždy? Dozvíte se ZDE


 

Restaurace Monarch
Foto: Jiří Borovec

 

Vrah i jeho oběť se několik hodin před hádkou v té samé restauraci účastnili křtu a autogramiády nové knihy předsedy ČSSD Jiřího Paroubka "Česko, Evropa a svět očima sociálního demokrata".

 

Střelba v restauraci Monarch
Foto: Jiří Borovec

 

Vražda se odehrála v restauraci Monarch v ulici V Kolkovně, přímo před očima Václava Kočky staršího. Tomu jeho syn umíral v náručí. Krátce po činu nám řekl, že celou událost nechápe. "Vše se odehrálo ve zlomku vteřiny. Jsem zdrcen. Syn měl být mým následovníkem v rodinném podnikání," vyjádřil se Kočka před tím, než odjel tragickou zprávu sdělit manželce.

 

Zatčený Bohumír Ďuričko odjíždí policejním vozem
Zatčený Bohumír Ďuričko odjíždí policejním autem
Foto: Jiří Borovec

 

"Během autogramiády se nepodávaly žádné alkoholické nápoje. Po jejím ukončení zůstalo ještě v restauraci několik desítek lidí. Jestli v tomto případě sehrál roli alkohol, lze jen těžko odhadnout. Celá událost mě mrzí," vyjádřil se hlavní manažer ČSSD Jaroslav Tvrdík.

 

Před restaurací Monarch
Foto: Jiří Borovec

 

Tělo zavražděného odvezla pohřební služba krátce po třetí hodině ráno. Kriminalisté celou záležitost na místě prošetřovali až do brzkých ranních hodin.


Jména Václava Kočky staršího i střelce Bohumíra Ďurička se v médiích objevila před dvěma lety v souvislosti s takzvanou Kubiceho zprávou. V té šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Jan Kubice psal o prorůstání mafie do politiky.


Podle údajů z Kubiceho zprávy byl Václav Kočka podezřelý z vraždy kontroverzního podnikatele Františka Mrázka. Podle některých informací působil Kočka jako poradce tehdejšího premiéra Jiřího Paroubka.


O Bohumíru Ďuričkovi, který měl být spolupracovníkem StB, se v Kubiceho zprávě psalo jako o známém premiéra Paroubka.

Neručím a nenesu zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. Administrátor těchto stránek si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR (např. obsahují vulgární výrazy, nadávky, rasistické, xenofobní či šovinistické narážky), poškozují jméno a útoky na mou osobu.

Copyright © DanielGenesis 2008
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one