Pouto, jež spojuje skutečnou rodinu, není v krvi, ale ve vzájemné úctě a radosti vašich životů. Málokdy vyrostou členové jedné rodiny pod jednou střechou.

z BLESKU .cz

Vrah a jeho oběť: Co mají s Paroubkem?

Foto: ČTK

Včera 12:08
VIDEO: Ve čtvrtek, krátce po jedenácté večerní zazněly v centru Prahy tři výstřely. Střílel podle všeho podnikatel Bohumír Ďuričko, obětí syn známého podnikatele Václava Kočky. Obě strany se stýkají s Jiřím Paroubkem.

Aktéři přestřelky se ve čtvrtek po osmé hodině setkali na autogramiádě a křtu nové knihy Jiřího Paroubka s názvem Česko, Evropa a svět očima sociálního demokrata. Podle reportérky Blesku došlo mezi Ďuričkem a Kočkovým synem k hádce, jejímž předmětem byly údajně peníze. Vyhrocený spor ukončil Ďuričko, který vytáhl zbraň a začal střílet.

Podivnou náhodou je fakt, že jak Ďuričko, tak podnikatel Václav Kočka jsou přáteli šéfa sociálních demokratů Jiří Paroubek.

Kdo je kdo?

Kdo je kdo v případu vraždy Václava Kočky ml.
Autor: Blesk

Bohumír Ďuričko
Paroubkův známý a bývalý spolupracovník StB. Expremiér s ním loni v létě plánoval společnou dovolenou v Chorvatsku. Poté, co o kontaktech Ďurička s StB informovala média, Paroubek dovolenou zrušil.

Bohumír Ďuričko
Autor: ČTK

Bohumír Ďuričko

V tzv. Kubiceho zprávě se objevila také pasáž, podle níž Bohumír Ďuričko "měl mít během dovolené styk se svou nezletilou dcerou, kterou má mít k dispozici i Paroubek". Paroubek proti tomuto nařčení ostře vystoupil.

Václav Kočka
Blízký přítel Jiřího Paroubka. Člen ČSSD má výborné kontakty na politiky. Je dlouhodobým provozovatelem Matějské pouti na pražském Výstavišti.

Policisté prověřovali i jeho vazby na organizovaný zločin. "Osoba Kočka" byla uvedena i ve zprávě šéfa Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Jana Kubiceho, kterou v květnu dostali poslanci. Policisté podle ní prošetřují, zda nestála za smrtí podnikatele Františka Mrázka.

 

Václav Kočka, otec zastřeleného
Autor: ČTK

Václav Kočka s Jiřím Paroubkem

Premiér Mirek Topolánek o Václavu Kočkovi v době humbuku kolem Kubiceho zprávy řekl: "V Praze není třeba vysvětlovat, co znamená jméno Kočka, jeho synové a jeho synovec a provázání na ruskou mafii."


Václav Kočka ml.
Kočkův syn v minulosti podnikal s Andrejem Korpljakovem, který patří k nejvlivnější ruské mafii. V dubnu 1996 pak v těsné blízkosti Kočkova domu bouchla nálož. A jak informoval server Euro online, pronajali si Kočkovi rekreační vilu na Vystrkově po Mrázkovi.

Neručím a nenesu zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. Administrátor těchto stránek si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR (např. obsahují vulgární výrazy, nadávky, rasistické, xenofobní či šovinistické narážky), poškozují jméno a útoky na mou osobu.

Copyright © DanielGenesis 2008
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one