Pouto, jež spojuje skutečnou rodinu, není v krvi, ale ve vzájemné úctě a radosti vašich životů. Málokdy vyrostou členové jedné rodiny pod jednou střechou.

za vraždu Václava Kočky mladšího definitivně na 12 a půl roku do vězení.

Ďuričko zastřelil Václava Kočku mladšího předloni 9. října po autogramiádě předsedy ČSSD Jiřího Paroubka v pražské restauraci Monarch.

Ďuričko a syn provozovatele matějské pouti se během večera pohádali. Při hádce Kočka mladší Ďurička opakovaně udeřil do obličeje. Hoteliér vytáhl zbraň a z bezprostřední vzdálenosti na Kočku několikrát vystřelil. Každý z výstřelů byl smrtelný.

Za vraždu poslal Ďurička Městský soud v Praze na 12,5 roku do vězení, rozsudek potvrdil Vrchní soud. Dovolání, které hoteliér podal, dnes odmítl Nejvyšší soud. iDNES.cz to potvrdil mluvčí soudu Petr Knötig.

Ďuričko tvrdil, že střelbou pouze odvracel útok. Jeho obhájce v dovolání argumentoval nutnou obranou svého klienta a navrhoval Nejvyššímu soudu, aby zrušil rozhodnutí Vrchního soudu i Městského soudu v Praze a nařídil prvoinstančnímu senátu případ znovu projednat.

Právní zástupce pozůstalých po Kočkovi Josef Lžičař už v úterý řekl, že by jej jakékoliv jiné rozhodnutí Nejvyššího soudu překvapilo.

Soudy Ďurička poslaly do nejpřísnějšího typu vězení - do věznice se zvýšenou ostrahou. Nejbližším příbuzným zastřeleného muže má podle pravomocného rozsudku zaplatit odškodné.

30.08.2010 21:08:41
DanielGenesis
Neručím a nenesu zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. Administrátor těchto stránek si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR (např. obsahují vulgární výrazy, nadávky, rasistické, xenofobní či šovinistické narážky), poškozují jméno a útoky na mou osobu.

Copyright © DanielGenesis 2008
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one