Pouto, jež spojuje skutečnou rodinu, není v krvi, ale ve vzájemné úctě a radosti vašich životů. Málokdy vyrostou členové jedné rodiny pod jednou střechou.

Ďuřičkova rodina se bojí odvety

Rodina hoteliéra Bohumíra Ďurička, který minulý čtvrtek po autogramiádě šéfa ČSSD Jiřího Parobka zastřelil Václava Kočku mladšího, začíná pomalu mizet ze světa. Zatím jen obrazně. Jak potvrdil zdroj, který se s Ďuričkem dobře zná, ale nepřál si být jmenován, nad některými členy jeho rodiny jakoby se slehla zem.

"Nejbližší příbuzní jsou vyděšení. Obávají se odvety ze strany rodiny Kočkových. Mají strach zvednout telefon a narychlo se snaží přemístit na jinou adresu. Je to hrozné, vypadá to, že se to bude řešit jako někde na Sicílii,“ popsal zdroj atmosféru, jaká po incidentu v pražské restauraci Monarch panuje v bezprostředním okolí provozovatele pražského Hotelu Axa.

Rodina Kočkových však už dva dny po smrti svého člena vydala prohlášení, ve kterém vyjádřila důvěru jak policii, tak soudům. Sám Ďuričko se podle svého obhájce Jana Červenky pomsty neobává. "Kočkovi dali najevo, že je věc v rukou soudu,“ sdělil Červenka. Ďuričko je prý zdrcen tím, co se stalo a lituje ztraceného života oběti.

Policie odmítá říct, zda už někdo z široké Ďuričkovy rodiny požádal ze strachu před vendetou o ochranu. "Vyšetřování běží, výslechy pokračují. Žádné další informace zatím nemáme,“ uvedla pražská policejní mluvčí Eva Miklíková. V pondělí také pokračovaly výslechy svědků. Sám Ďuričko v současnosti sedí ve vazbě bez možnosti požádat o propuštění na kauci.

Kočkova vražda škodí ČSSD

Vražda Václava Kočky ml. ovlivnila i předvolební atmosféru. "Určitě jsem uvažoval o rezignaci, to by napadlo každého,“ reagoval na událost předseda ČSSD Jiří Paroubek. Jeho vyjádření odráží to, že Kočkovi patří k dlouholetým Paroubkovým přátelům a na Ďuričkově jachtě hodlal před třemi roky trávit dovolenou. Tu odvolal poté, co vyšly najevo Ďuričkovy styky s komunistickou StB.

"Na sociální demokraty vrhá špatné světlo, že se na jejich akcích scházejí lidé, kteří se dohadují, kdo má po kapsách milion a pak po sobě střílejí,“ soudí politolog Bohumil Doležal. Jenže Ďuričko patří ke známým pražským podnikatelům, stýkal se i s mnoha politiky ODS. K dispozici jsou fotografie, na nichž se zdraví s Václavem Klausem, bývalým pražským primátorem Janem Koukalem či místopředsedkyní sněmovny a přítelkyní premiéra Mirka Topolánka Lucií Talmanovou.

Přátele si volíme, řekla Talmanová

"Nepopírám, že jsem se v letech 1994 – 97 s panem Ďuričkem několikrát setkala, ale výhradně jako místostarostka Prahy 1. On se účastnil všech plesů této městské části,“ řekla Talmanová. Ďuričko, jenž provozuje hotel Axa, byl totiž jednatelem společnosti ACCT, která pro Prahu 1, 5 a 6 spravovala část komunálního majetku. "Politik si nemůže zcela vybrat, s kým se potká. Nemohu přece kádrovat návštěvníky své poslanecké kanceláře. Volit si ale mohu své přátele,“ míní Talmanová.

Její partner Mirek Topolánek přitom čelí dlouholeté kritice za svůj těsný vztah k lobbistovi Marku Dalíkovi, který podle soudního výroku například nabídl úplatek poslanci Zdeňku Kořistkovi.

"Je to individuální věc a záleží na každém z nás, zda je ochoten opustit dávné přátele, kteří nemusí být mediálně úplně populární,“ míní Talmanová.

Expremiéru ČSSD Stanislavu Grossovi v minulosti uškodilo kamarádství s majitelkou domu s nevěstincem Libuší Barkovou, místopředseda ODS a ministr vnitra Ivan Langer zase před lety protěžoval firmu podnikatele Luďka Sekyry, který se znal s bossem podsvětí Františkem Mrázkem.


Zdroj: www.denik.cz
Neručím a nenesu zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. Administrátor těchto stránek si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR (např. obsahují vulgární výrazy, nadávky, rasistické, xenofobní či šovinistické narážky), poškozují jméno a útoky na mou osobu.

Copyright © DanielGenesis 2008
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one