Pouto, jež spojuje skutečnou rodinu, není v krvi, ale ve vzájemné úctě a radosti vašich životů. Málokdy vyrostou členové jedné rodiny pod jednou střechou.

Ďuričko a Kočkovi - lidé, o nichž psala Kubiceho zpráva

Ďuričko a Kočkovi - lidé, o nichž psala Kubiceho zpráva

19:24 | Dnes Domácí   

Kočka vražda

Bohumír Ďuričko s přítelkyní několik hodin před incidentem.větší obrázekAutor: mediafax

Praha - Aktéři vražedného incidentu v restauraci hotelu Monarch, kam dorazili jako hosté autogramiády Jiřího Paroubka, jsou lidé, s jejichž jmény se setkávali vyšetřovatelé české policie.

Objevila se například ve spisech, která předložil před volbami v roce 2006 sněmovně tehdejší šéf boje s organizovaným zločinem Jan Kubice jako důkaz toho, jak se nejvyšší čeští politici kontaktují s lidmi, kteří mají vazby na zdejší podsvětí.

Václav Kočka a Bohumír Ďuričko byli ve zprávě zachyceni jako lidé, kteří patří do okruhu známých či přátel předsedy sociální demokracie.

Mnohé z informací, které policie zajistila při akcích proti mafiánům, byly neprověřené a ukázaly se jako naprosto nepravdivé.

Jiří Paroubek vztah k oběma mužům nepopírá. Od Ďurička se dnes opětovně distancoval, o Kočkových hovořil navzdory mnoha závažným podezřením policie jako o svých přátelích.

 

 

Paroubek a Ďuričko

Podnikatel s realitami Bohumír Ďuričko měl podle informací českých médií minimálně v minulosti k Jiřímu Paroubkovi velmi těsný vztah. Znali se už v době, kdy byl Paroubek ekonomickým náměstkem pražského primátora.

Poprvé se od tohoto muže předseda socialistů distancoval poté, co vyšlo najevo, že se několik měsíců před listopadem 1989 stal spolupracovníkem Státní bezpečnosti.

Paroubek i v dnešním prohlášením k incidentu v hotelu Monarch uvedl, že kvůli tomu v létě 2005 zrušil plánovanou dovolenou na Ďuričkově jachtě v Chorvatsku. "Kromě náhodných a společenských setkání jsem se s ním nestýkal," uvedl předseda ČSSD.

Z ministerstva ke Sport turistu

Před listopadem 1989 působil Bohumír Ďuričko na vysokých postech na ministerstvu zahraničí a v cestovní kanceláři Sport turist.

V Kubiceho zprávě se o něm a Paroubkovi objevila infromace, kterou policie našla u Tomáše Pitra, muže odsouzeného za finanční machinace, který uprchl a policie po něm řadu měsíců bezvýsledně pátrá.

Do Kubiceho zprávy byla ale zařazena jen s tím, že s ní Pitr disponuje, policie ji nikdy neprověřovala.

Kočka a Durička? Jiná úroveň

 

Volba 2

větší obrázekAutor: Ludvík Hradílek

 

Ďuričko se pohybuje v jiných patrech podnikání než rodina Kočkových. Provozuje hotel AXA v Praze, v minulosti byl vlastníkem fotbalového klubu Dukla, který prodal Jaroslavu Starkovi.

Starka uvedl, že v současné době už s Ďuričkem nijak nespolupracuje. "Z fotbalu se stáhl před mnoha lety. Že by pracoval v klubu je úplná blbost, všichni to vědí," řekl Aktuálně.cz Starka. "Bohumír má svoje obchody..."

O nočním incidentu v Monarchu pak řekl: "Je to tragédie, když jsem ráno zapnul počítač, myslel jsem, že jde o apríl."

Kočkovi očima policistů

 

Kočkovi

Václav Kočka ml. gratuluje Miroslavu Šloufovi k 60. narozeninám. V pozadí otec Václav Kočka starší.větší obrázekAutor: Ondřej Besperát

Václava Kočku staršího i jeho dva syny Jana a Václava policisté dlouhé roky spojují s pražským podnikatelským podsvětím a organizovaným zločinem.

Pro různá podezření z nelegální činnosti však nikdy nenašli dostatek důkazů.

Otec zavražděného Václava Kočky je dnes viceprezidentem společnosti, která spravuje pražské Výstaviště.

Jeho synové jsou v podezření, že maji kontakty na ruskojazyčné mafie. Byli například spoluvlastníky společnosti Mirage, kde figuroval i Andrej Korpljakov. Toho Bezpečnostní informační služba označila jako člena ruské mafie.

Kočka s. r. o.

Zastřelený Václav Kočka mladší měl firmu Kočka s. r. o., která organizuje pouť na pražském Výstavišti. Jeho otec vedl pouť mnoho let předtím a získal díky tomu dobré kontakty na magistrátní úředníky.

K podnikání na Výstavišti (s Františkem Janečkem) využil Kočka i svých předlistopadových kontaktů na tehdejší hvězdy populární hudby. V rámci Pragokoncertu organizoval jejich výjezdy do zemí východního bloku.

Neručím a nenesu zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. Administrátor těchto stránek si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR (např. obsahují vulgární výrazy, nadávky, rasistické, xenofobní či šovinistické narážky), poškozují jméno a útoky na mou osobu.

Copyright © DanielGenesis 2008
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one