Pouto, jež spojuje skutečnou rodinu, není v krvi, ale ve vzájemné úctě a radosti vašich životů. Málokdy vyrostou členové jedné rodiny pod jednou střechou.

Syn provozovatele Matějské pouti Václava Kočky byl zastřelen

Syn provozovatele Matějské pouti Václava Kočky byl zastřelen

vloženo: 10. 10. 2008 03:39, autor: ČT24
aktualizováno: 10. 10. 2008 12:21

Pražská restaurace Monarch
Pražská restaurace Monarch

Praha - V pražské restauraci Monarch v Praze 1 v ulici V Kolkovně byl dnes v noci zastřelen syn provozovatele Matějské pouti Václava Kočky. Stalo se tak jen několik hodin poté, co zde večer představoval svou knihu předseda ČSSD Jiří Paroubek. Sám předseda ČSSD, který v době vraždy v restauraci nebyl, v dnešním prohlášení odmítl jakékoli spojení vraždy s politikou či s programem sociální demokracie.

 

Jiří Paroubek
Jiří Paroubek
Podle nepotvrzených informací měl být Václav Kočka mladší zastřelen třemi ranami zblízka podnikatelem Bohumírem Ďuričkem. K vraždě prý došlo po krátké slovní potyčce. Paroubek ve svém vystoupení vyjádřil hlubokou soustrast pozůstalým a zároveň připomněl, že kontakty s podezřelým Bohumírem Ďuričkem již dávno přerušil. Připustil, že se s ním sice zná osm let, ale Ďuričko není žádným jeho osobním přítelem, jak se podle Paroubka snaží média či jeho politická konkurence naznačit. Paroubek dále uvedl, že tato lidsky nešťastná událost nemá nic společného s politikou a programem sociální demokracie.

 

Tragédie se odehrála ve čtvrtek v noci, hlášení o incidentu prý policisté obdrželi několik minut po 23:00. Policie podezřelého zadržela, zatím obviněn nebyl.

 

Policista
Policista vycházející z pražské…
Jména otce zavražděného Václava Kočky a střelce Bohumíra Ďurička se v médiích objevila před dvěma lety v souvislosti s takzvanou Kubiceho zprávou, v níž šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Jan Kubice psal o prorůstání mafie do politiky.

 

Podle údajů z Kubiceho zprávy byl Václav Kočka podezřelý z vraždy kontroverzního podnikatele Františka Mrázka. Podle některých informací působil Kočka jako poradce tehdejšího premiéra Jiřího Paroubka, ten to však popřel.

O Bohumíru Ďuričkovi, který měl být spolupracovníkem StB, se v Kubiceho zprávě psalo jako o známém premiéra Paroubka. Ten údajně trávil dovolenou na Ďuričkově jachtě.

                              Václav Kočka

 • narozen v roce 1941 
 • organizátor Matějské pouti, šéf atrakcí na pražském Výstavišti
 • místopředseda sociální demokracie na Praze 7
 • od 90. let působí ve vedení firmy Incheba, která si pronajímá areál Výstaviště
 • šéf ÚOOZ Jan Kubice ve své zprávě z roku 2006 uvedl, že byl Kočka podezřelý z vraždy podnikatele Františka Mrázka
 • podle médií je Kočkovým synovcem Antonín Špaček, který ovládá společnost Happy Day, která vlastní síť kasin


Václav Kočka a Zdeněk Škromach
Provozovatel Matějské pouti v Praze Vácklav Kočka se Zdeňkem Škromachem                            Bohumír Ďuričko

 • narozen 1953 
 • hoteliér, vede pražský hotel Axa
 • v minulosti mu patřil prvoligový fotbalový klub v Příbrami, v roce 1997 ho prodal Jaroslavu Starkovi
 • přiznal spolupráci s StB, svůj svazek zveřejnil na internetu
 • před rokem 1989 působil na ministerstvu zahraničního obchodu
Neručím a nenesu zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. Administrátor těchto stránek si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR (např. obsahují vulgární výrazy, nadávky, rasistické, xenofobní či šovinistické narážky), poškozují jméno a útoky na mou osobu.

Copyright © DanielGenesis 2008
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one