Pouto, jež spojuje skutečnou rodinu, není v krvi, ale ve vzájemné úctě a radosti vašich životů. Málokdy vyrostou členové jedné rodiny pod jednou střechou.

Sazely se o 50.000kč

Svědek: Ďuričko se před vraždou sázel s Kočkou, kdo má u sebe milión

Václav Kočka ml. (vpravo) se svým otcem foto: Repro ČT24

Střelbě v pražské restauraci Monarch, při níž v noci na pátek hoteliér Bohumír Ďuričko podle policie třemi ranami zblízka zastřelil Václava Kočku ml., předcházelo kamarádské popíjení, hecování a sázka, kdo má u sebe víc peněz v hotovosti. Právu to řekl zhruba 25letý barman z podniku, kde se událost odehrála, který si nepřál být jmenován.

10. 10. 2008 13:43 - PRAHA

"Měl jsem v tu dobu službu. Kočka s Ďuričkem spolu popíjeli na baru a byli nejlepšími kamarády,“ uvedl barman. Jak dále uvedl, zaslechl, jak se dvojice vsází, kdo z nich má u sebe milión korun v hotovosti. Kočka ještě zaplatil u barmana účet. Po nějaké chvíli pak Ďuričko vytáhl zbraň a začal střílet.

Podle Kočkových známých, které Novinky oslovily, je však nepravděpodobné, že by zastřelený syn provozovatele Matějské pouti u sebe nosil milión v hotovosti.

Bohumír Ďuričko na archivním snímku:. Bohumír Ďuričko na archivním snímkufoto: ČTK

Jak Právu potvrdila mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Štěpánka Zenklová, Ďuričko byl obviněn z trestného činu vraždy v prvním odstavci, hrozí mu tedy 10 až 15 let vězení.

PROFIL: Kdo je Bohumír Ďuričko
PROFIL: Kdo je Václav Kočka

Incident se odehrál v místě, kde několik hodin před tím předseda ČSSD Jiří Paroubek křtil svou knihu. "Ďuričko přišel, aby pozval Paroubka na své 55. narozeniny, ale ten to odmítl s tím, že nemá čas kvůli kampani,“ sdělil Právu volební manažer ČSSD Jaroslav Tvrdík. K účasti Václava Kočky ml. pak poznamenal, že určitě žádné zvláštní pozvání neměl, prý doprovázel svého otce.

O vraždě Václava Kočky ml. čtěte také
VIDEO: Policie k vraždě Václava Kočky ml.: šlo o spojení emocí s alkoholem
VIDEO: Vražda Kočky mladšího s ČSSD nesouvisí, řekl Paroubek

Podle dostupných informací došlo mezi Ďuričkem a Kočkou ke krátké hádce, po které Ďuričko začal střílet. A to za přítomnosti své těhotné přítelkyně, která se na místě zhroutila. Poté Ďuričko odešel z restaurace, před níž ho zadržel personál a předal přivolané policii. Svědci z místa hovoří o tom, že každý z účastníků incidentu seděl u jiného stolu.

Neručím a nenesu zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. Administrátor těchto stránek si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR (např. obsahují vulgární výrazy, nadávky, rasistické, xenofobní či šovinistické narážky), poškozují jméno a útoky na mou osobu.

Copyright © DanielGenesis 2008
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one