Pouto, jež spojuje skutečnou rodinu, není v krvi, ale ve vzájemné úctě a radosti vašich životů. Málokdy vyrostou členové jedné rodiny pod jednou střechou.

Ďuričko střílel jak pomatený, mohl trefit i jiné, řekl svědek po rekonstrukci

V pražském baru Monarch proběhla rekonstrukce vraždy Václava Kočky. Kriminalisté přivedli na místo činu střelce Bohumíra Ďurička a svědky z rodiny Kočkových zvlášť, aby se nepotkali. Policisté podle jednoho ze zúčastněných řekli, že se Ďuričkovi zasekl ve zbrani čtvrtý náboj. Jinak mohl střílet dál.

Policejní rekapitulace tragické události, která se stala minulý čtvrtek po křtu knížky Jiřího Paroubka, začala po deváté hodině ranní.

Podnikatele Bohumíra Ďurička, který čelí podezření, že zavraždil Václava Kočku mladšího, přivezla speciální jednotka zakuklených policistů se samopaly. Měl pouta na rukou a policisté mu také oblékli neprůstřelnou vestu.

"Je to standardní bezpečnostní opatření," sdělil iDNES.cz policejní mluvčí Ladislav Bernášek s tím, že důvodem nasazení vesty bylo chránit podezřelého před možným napadením.

Během výslechu Ďurička byli přítomni také někteří ze svědků. Byl mezi nimi například podnikatel a sponzor ČSSD Vratislav Šlajer, který byl na osudném večírku s přítelkyní.

Šlajer po výslechu sdělil novinářům, že kriminalisté při rekonstrukci popsali závadu na Ďuričkově střelné zbrani, kvůli které se mu zasekl čtvrtý náboj. Dodal, že Ďuričko byl při střelbě jako pomatený a nebýt zaseknutého náboje, mohl prý kromě Václava Kočky zasáhnout i někoho dalšího.

Střelec strávil s policisty v útrobách baru Monarch více než hodinu. Odvezli ho pak zpět do vazební věznice. Policejní mluvčí sdělil, že se tím chtěli vyhnout setkání otce a syna zavražděného s vrahem.

Václav Kočka starší se svým vnukem dorazili před jedenáctou hodinou dopoledne, přivezla je neoznačená policejní fabie. Odjeli přibližně za půl hodiny.

Rodina zavražděného se nechala už ráno z domu doprovodit sanitkou s lékařem. Důvodem je podle jednoho z přítomných zdravotníků špatný fyzický a psychický stav Václava Kočky staršího. Po smrti syna se zhroutil a je v neustálé péči lékařů, i když není hospitalizován.

"Měl jsem hrůzu, co udělá především s Václavem Kočkou starším setkání s Ďuričkem, ale všechna čest policii, udělali to tak, aby se nepotkali. I při rekonstrukci byli ohleduplní a soustředili se na krátký úsek, kdy došlo ke střelbě," řekl iDNES.cz advokát Kočkových Josef Lžičař.

I on měl informaci o zaseknutém čtvrtém náboji, ale protože byla neoficiální, nechtěl ji nijak komentovat. "Mohu se vyjádřit jen k tomu, u čeho jsem byl. Jsem přesvědčen, že popis události tak, jak ji postupně popsali Kočka starší a mladší, je logický a důvěryhodný."

Akci sledovali kromě asi dvacítky televizních kamer a novinářů také kolemjdoucí. Ulice V Kolkovně nedaleko Staroměstského náměstí, kde Monarch sídlí, nebyla uzavřena a projížděla tudy auta.

Policie ohradila páskou pouze prostor kolem vchodu do podniku. Lidé se zastavovali a fotili, další sledovali policejní práci z oken, zaujala i dělníky na lešení přilehlé stavby.

16.10.2008 18:46:54
DanielGenesis
Neručím a nenesu zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. Administrátor těchto stránek si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR (např. obsahují vulgární výrazy, nadávky, rasistické, xenofobní či šovinistické narážky), poškozují jméno a útoky na mou osobu.

Copyright © DanielGenesis 2008
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one