Pouto, jež spojuje skutečnou rodinu, není v krvi, ale ve vzájemné úctě a radosti vašich životů. Málokdy vyrostou členové jedné rodiny pod jednou střechou.

Popravil ho jako psa, volal mi kamarád po vraždě podnikatele

"Zavraždili Kočku! Na křtu Paroubkovy knihy," křičí na mě do telefonu kamarád. Je právě půlnoc ze čtvrtka na pátek, já sedím v obýváku svého bytu a chystám se jít spát. "Stalo se to po jedenácté v restauraci Monarch. Po křtu se mladý Kočka pohádal s Ďuričkem, ten vytáhl kvér a zastřelil ho," pokračuje kamarád.
Bohumíru Ďuričkovi hrozí deset až patnáct let vězenífoto: TV Nova

Bohumíru Ďuričkovi hrozí deset až patnáct let vězení

. Přehraj video

 

V tu chvíli vůbec netuším, o co jde. A přiznám se - ani mu moc nevěřím. Přesto beru telefon a volám jednomu z nejbližších spolupracovníků šéfa ČSSD Jiřího Paroubka.

"Je to pravda?" vyhrknu jen. "Jestli myslíte to, co já, tak ano. Kočka je mrtvý," potvrzuje mi. "Stalo se to až poté, co jsme s Jiřím odešli. Moc toho nevíme. Zjišťujeme podrobnosti, je to pro nás strašná rána," pokračuje.

Okamžitě vyrážím do restaurace Monarch v centru Prahy nedaleko Staroměstského náměstí. Je krátce před jednou hodinou, jsem na místě. "Třikrát do něj střelil. Popravil ho jako psa," hlásí mi kamarád nové informace. Spolupracovník Jiřího Paroubka mi zároveň potvrzuje: střílel podnikatel Bohumír Ďuričko. Muž, který byl v minulosti blízkým přítelem šéfa ČSSD.

. ČTĚTE: STŘELEC ZABIL SYNA PODNIKATELE kOČKY PO KŘTU PAROUBKOVY KNIHY

Před restaurací stojí pět městských strážníků. Dovnitř nikdo nesmí. Před podnikem parkuje bílý terénní mercedes a u něho stojí příbuzní zavražděného Václava Kočky mladšího, syna provozovatele Matějské pouti.

Vzájemně se podporují. Bratr nedokáže zadržet slzy, stejně jako partnerka zavražděného. "Nevíme nic, jen to, že tělo Vaška je pořád uvnitř," říká mi jeden z příbuzných. Na vybavování nemá náladu. 

"Nic vám k tomu neřekneme," zní jednohlasně od policistů hlídajících vchod do restaurace. Uvnitř kriminalisté ohledávají místo činu a vyslýchají svědky.

Jiří Paroubek zatím sedí doma a uvědomuje si, co pro něj tragická událost znamená. Je to pro něho osobní i politická tragédie. "Jeho manželka odjela večer do Ostravy, ale už se za ním vrací," hlásí mi lidé blízcí předsedovi ČSSD.

Je po druhé hodině ranní a začíná pršet. Přihlížející návštěvníci okolních barů se snaží schovat. "Žádné výstřely nebyly slyšet, vydali jsme se sem až poté, co jsme viděli přijíždět policajty," svěřuje se mi asi dvacetiletý mladík, který se představil jako Jirka.

Křištálová lupa Čas ubíhá hrozně rychle. Policisté se uvnitř hemží jako mravenci, venku přibývá novinářů. Ticho narušují cvakající fotoaparáty a občasné vzlyky příbuzných.

Deset minut před třetí ráno přijíždí pohřební vůz. Nacouvá ke dveřím restaurace a policisté vytvoří svými těly neprůhlednou hráz. Skulinkami je přesto vidět, jak pracovníci pohřební služby vynášejí tělo do auta.

Vtom se na hráz policistů vrhá partnerka zavražděného muže. Pláče, je viditelně v šoku. "Vašku," křičí mladá žena a padá na kolena. Pomáhají jí až příbuzní.

Pohřební vůz odjíždí, stejně tak i policisté i příbuzní Václava Kočky. Rolety na dveřích restaurace padají dolů. Za celou tragédií se ale dveře jen tak nezavřou...

Neručím a nenesu zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. Administrátor těchto stránek si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR (např. obsahují vulgární výrazy, nadávky, rasistické, xenofobní či šovinistické narážky), poškozují jméno a útoky na mou osobu.

Copyright © DanielGenesis 2008
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one