Pouto, jež spojuje skutečnou rodinu, není v krvi, ale ve vzájemné úctě a radosti vašich životů. Málokdy vyrostou členové jedné rodiny pod jednou střechou.

Michal David: Vašek Kočka byl můj bratranec

Foto: abl

Včera 16:42
Michal David (48) prožil v pátek hodně špatný den. Na dovolené ve Španělsku ho v noci vzbudil telefon: "Zastřelili Vaška," sdělil Michalovi roztřeseným hlasem Karel Hošek, společník mrtvého Václava Kočky.
David už neusnul. "Je to strašný. Nemůžu tomu uvěřit. Byl to můj bratranec a nejlepší kamarád," řekl Blesku hořce.

Muzikant a zpěvák David se s Kočkou kamarádili už od dětství. Honili spolu první holky, prožívali první puberťácké průšvihy a viděli se téměř denně. Jejich rodinné klany - komediantů Kludských a kolotočářů Kočkových - byly od 2. poloviny 60. let jedna ruka. Kontakt mezi sebou Michal s Vaškem neztratili ale ani v dospělosti. Navzájem se podporovali.

"Měli jsme se rádi. Vašek byl pohodovej kluk, hrozně hodnej a bezelstnej. Tohle si zrovna on vážně nezasloužil," je zoufalý Michal a rozhořčuje se: "Lidi snad zešíleli! Někdo se jim znelíbí, vytáhnou pistoli a zastřelej člověka! Kde to žijeme?" Michal dokonce s Václavem hovořil telefonicky pár hodin před vraždou.

"Dali jsme si schůzku na pondělí, abychom se dohodli na kšeftě," vysvětlil David s tím, že to byl právě Kočka se svým společníkem Hoškem, kteří mu sponzorují 12. a 11. listopadu dva koncerty v Lucerně. "A já jsem měl za to na oplátku zpívat na jejich akci koncem roku 28. prosince. A teď mu mám zpívat na pohřbu? To je otřesné," konstatuje David, který se objeví na Ruzyni v neděli a počítá s tím, že rodině svého kamaráda pomůže po všech stránkách.

Neručím a nenesu zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. Administrátor těchto stránek si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR (např. obsahují vulgární výrazy, nadávky, rasistické, xenofobní či šovinistické narážky), poškozují jméno a útoky na mou osobu.

Copyright © DanielGenesis 2008
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one