Pouto, jež spojuje skutečnou rodinu, není v krvi, ale ve vzájemné úctě a radosti vašich životů. Málokdy vyrostou členové jedné rodiny pod jednou střechou.

Jan Kočka, bratr zavražděného Václava Kočky ml. foto: Radim Vaculík, Právo

Uběhly čtyři dny od vraždy Václava Kočky mladšího (40), kterého podle policie zastřelil třemi ranami do hrudi podnikatel Bohumír Ďuričko. K tragédii se vůbec poprvé podrobněji vyjádřil někdo z rodiny zemřelého. Exkluzivní interview poskytl v pondělí Právu jeho o rok starší bratr Jan Kočka, který i v průběhu rozhovoru jen velmi těžko zvládal své emoce.

Co říkáte na to, že by se pan Ďuričko chtěl dostat co nejdříve na svobodu a že podle jeho advokátů je ochoten zaplatit až deset miliónů korun?

Víte, vyhasnul lidský život, a to takovým způsobem, třemi ranami, jak říkají lidi. Takže to samozřejmě vnitřně cítím tak, že v žádném případě, abychom mohli ostatní ochránit od takových lidí, by ho nikdo neměl pouštět na kauci, ani kdyby mu patřila celá republika.

Jaký trest byste si pro něj představovali?

Myslím si, že on je už potrestaný sám, protože s tím musí žít. A když se bavíme o tom, jestli má žít na svobodě, nebo ve vězení, tak já jsem proto, aby byl zavřen, aby to nemohl udělat ještě jednou.

Hovoří se o tom, že pan Ďuričko měl těch incidentů v minulosti více. Co jste si říkali, když jste se to dozvěděli?

Cítím to tak, že orgány policie, pokud ten člověk skutečně už něco takového někdy udělal, mu měly tu zbraň vzít. Přece tady všichni nemůžeme chodit se zbraněmi a dělat si s nimi, co chceme.

V médiích se objevila spekulace, že ze strany vaší rodiny by mohla přijít nějaká odveta či msta vůči panu Ďuričkovi. Myslíte, že je někdo od vás něčeho takového schopen?

Naše rodina trpí velmi hlubokým zármutkem a já vůbec nechápu, kdo na to přišel... Z naší rodiny se nikdo nikdy takto nechoval a já si myslím, že bych ani v našich řadách nikoho takového nenašel, kdo by dokázal takovýto čin udělat.

Neručím a nenesu zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. Administrátor těchto stránek si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR (např. obsahují vulgární výrazy, nadávky, rasistické, xenofobní či šovinistické narážky), poškozují jméno a útoky na mou osobu.

Copyright © DanielGenesis 2008
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one