Pouto, jež spojuje skutečnou rodinu, není v krvi, ale ve vzájemné úctě a radosti vašich životů. Málokdy vyrostou členové jedné rodiny pod jednou střechou.
  • Ďuričko strávil nedělní dopoledne u soudu
  • Během soboty vyslechnuti příbuzní zastřeleného
  • V pátek obhájci nachystali strategii: Nutná obrana
 

Praha - Soud poslal podnikatel Bohumíra Ďurička do vazby. O uvalení vazby rozhodl dnes v poledne.

Ďuričko je obžalován z vraždy Václava Kočky mladšího. "Vazba byla uvalena z důvodu nebezpečí útěku a ovlivňování svědků," uvedl pro aktuálně.cz Libor Vávra, mluvčí Obvodního soudu pro Prahu 1. Podle něj se přitom většina obviněných na Praze 1 odváží do vazební věznice na Pankráci.

Podnikatel Ďuričko však podal stížnost, kterou se v podstatě odvolává proti své vazbě, k Městskému soudu v Praze.

Soud ohledně vazby probíhal dnes od půl desáté dopoledne. Policejní eskorta přivezla Ďurička do budovy obvodního soudu pro Prahu 1 bočním vchodem," uvedl Vávra. 

Včera již byly ukončeny výslechy. "Vyslechnuti byli příbuzní zemřelého," řekl Aktuálně.cz v sobotu mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Na policii vypovídali i otec a syn Václava Kočky mladšího i přítelkyně zabitého. S médii se ale nebavili, jen jim poslali žádost "o respektování jejich žalu".

Hoteliéra Ďurička už v pátek policie obvinila, že Kočku zastřelil na oslavě křtu knihy Jiřího Paroubka, která probíhala v noci na pátek. Hrozí mu za to až patnáctileté vězení.

Paroubek uvažoval o rezignaci 

Jiří Paroubek v pořadu České televize Otázky Václava Moravce řekl, že v souvislosti z vraždou Václava Kočky uvažoval o rezignaci. "Přemýšlel jsem, do jaké míry jsem mohl věci ovlivnit," řekl Paroubek, který dodal, že akce byla otevřená a mohl tam přijít kdokoliv.  

Právníci střílejícího podnikatele Ďurička podle Týdne.cz už stanovili strategii obhajoby. Chtějí, aby soud čin kvalifikoval jako nepřiměřenou obranu, protože prý přítelkyni chránil před útokem Kočkových.

"Samozřejmě jsme počítali, že obhajobu povedou tímto směrem. Případ je však celkem jasný. I kdyby došlo k napadení, těžko obhájíte, že do člověka za to vypálíte tři kulky," reaguje šéf oddělení vražd Josef Lottes.

Deník Aktuálně.cz našel několik svědků, kteří osudný večer v restauraci hotelu Monarch byli a odešli krátce před střelbou. Stejně jako svědectví, jež přinesla další česká média, uvádějí že oba muži spolu hodně pili a střelba přišla ve chvíli, kdy už byli velmi opilí.

"Po křtu se lidi rozprchli, ale pár jich tam zůstalo. Někteří byli už v náladě, patřil mezi ně i mladý Václav Kočka," popsal Aktuálně.cz začátek večírku host, který si přál zůstat v anonymitě.

Svědkové také mluví o tom, že těsně před střelbou se Ďuričko s Kočkou pohádali o to, kdo z nich je bohatší a má u sebe víc peněz. Nikdo nemluví o tom, že by řešili obchodní vztahy nebo rozepře.

Neručím a nenesu zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. Administrátor těchto stránek si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR (např. obsahují vulgární výrazy, nadávky, rasistické, xenofobní či šovinistické narážky), poškozují jméno a útoky na mou osobu.

Copyright © DanielGenesis 2008
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one