Pouto, jež spojuje skutečnou rodinu, není v krvi, ale ve vzájemné úctě a radosti vašich životů. Málokdy vyrostou členové jedné rodiny pod jednou střechou.
Obviněný Ďuričko se podle advokáta Kočky během nedělního soudního jednání opakovaně k celé události vyjadřoval, jeho výslech prý trval přes tři hodiny.

„Pan Ďuričko samozřejmě nepopírá, že by došlo ke střelbě, ale ten spor podle něj vznikl za určitých okolností. Byl fyzicky napaden tak, že dostal dvě rány pěstí do obličeje, až upadl na svou těhotnou přítelkyni. Ta byla v bezprostřední blízkosti a on ji chtěl samozřejmě chránit,“ popsal obhajobu svého klienta Kočka. To, že byl Ďuričko napaden, lze podle advokáta vidět i na záběrech pořízených těsně po incidentu v hotelu Monarch. Na nich je prý zřejmé, že hoteliér má v obličeji krvavé rány.

Verzi některých svědků, že Ďurička vyprovokovalo ke střelbě cosi, co mu krátce před tím pošeptal Kočka mladší do ucha, odmítl advokát obviněného komentovat.
„Samozřejmě, že to, že střílel, považuje pan Ďuričko za zkrat, za neadekvátní a neomluvitelnou reakci,“ dodal obhájce.

Z výslechu rodiny Kočkových ovšem nevyplynulo, že by před tím došlo k fyzickému útoku na Ďuričku. "Chápu, že se takovým způsobem obhajuje a že se z toho snaží vyvinit," řekl Právu advokát Lžičař.

Důvody vzetí do vazby jsou nezákonné

Ďuričko podal proti rozhodnutí soudu stížnost. „Stížnost jsme podali především proto, že jako jeden z důvodů vazby soud uvedl možné ovlivňování svědků (tzv. koluzní vazbu). Domníváme se, že pro to nejsou zákonné důvody jen kvůli tomu, že řeknou, že budou vyslýchat ještě nějaké svědky. Už i Ústavní soud konstatoval, že to není dostatečné odůvodnění pro vzetí do vazby,“ řekl Právu krátce po rozhodnutí soudu advokát Kočka.

Upozornil, že jeho příjmení, totožné se zavražděným, je jen shoda náhod. „Nejsem s nimi v žádném rodinném vztahu,“ podotkl Kočka.

Takzvaná koluzní vazba je nejpřísnějším možným režimem pro obviněné, protože ti nemohou ani požádat o propuštění na kauci a kromě advokáta je nesmí navštěvovat vůbec nikdo z příbuzných a blízkých. Tato vazba může trvat podle zákona maximálně tři měsíce, nicméně i poté může Ďuričko zůstat za mřížemi kvůli možnému útěku. To už ale bude mít šanci požádat o propuštění na kauci.

Neručím a nenesu zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. Administrátor těchto stránek si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR (např. obsahují vulgární výrazy, nadávky, rasistické, xenofobní či šovinistické narážky), poškozují jméno a útoky na mou osobu.

Copyright © DanielGenesis 2008
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one