Pouto, jež spojuje skutečnou rodinu, není v krvi, ale ve vzájemné úctě a radosti vašich životů. Málokdy vyrostou členové jedné rodiny pod jednou střechou.
Praha - Sociální demokracie bude měnit v souvislosti s noční vraždou Václava Kočky ml. závěr své kampaně. Aktuálně.cz to potvrdil Jaroslav Tvrdík, volební manažer a poradce předsedy strany Jiřího Paroubka.

Sociální demokraty popudilo, jak na celý incident reagoval premiér Mirek Topolánek. Ten rodině Kočků kondoloval, ale neopomněl připomenout, že "kdyby politici napříč stranami brali informace Jana Kubiceho, obsažené v jeho zprávě vážně, nikoli jako předvolební folklór, nemuselo se to stát".

Policisté spojili jak rodinu Kočků, tak podnikatele Ďurička, s politickým podsvětím. "Spojit Kubiceho zprávu s tou včerejší lidskou tragédií je mimořádný hnus. A my budeme přemýšlet o tom, zda jim to vrátíme," naznačil Tvrdík.

 

 

 

 

V rozhovoru pro deník Aktuálně.cz také vysvětlil, jak se oba muži na křest Paroubkovy knihy dostali. Ještě ráno po mimořádné konferenci Jiřího Paroubka to přitom nechtěl komentovat. Vysvětluje koho, a jakým způsobem, ČSSD na akci zvala.

A.cz: Můžete říci, zda byl Bohumír Ďuričko mezi pozvanými hosty?

Ten křest i ta autogramiáda byly veřejně dostupné. My jsme tu knížku chtěli představovat na všech mítincích po trase Naděje. Tam nebyli speciálně pozvaní hosté. Pozvánka šla například do ČTK, odešly hromadné emaily s pozvánkou na tu akci. Byli pozváni všichni kandidáti ČSSD do Senátu, všichni kandidáti ČSSD do krajských zastupitelstev...

A.cz: A pan Ďuričko?

Vydavatelem knihy Jiřího Paroubka je Společnost Willyho Brandta a ta vydává časopis Trend. A pan Ďuričko je v databázi té společnosti veden jako inzerent z roku 2006. On v zásadě dostal ten hromadný email jako inzerent nebo jako obchodní partner časopisu Trend. Proto se na tu akci dostal. Jiří (Paroubek - pozn. red.) se s ním nestýkal, k jeho osobním přátelům poslední dva roky nepatřil.

A.cz: A pana Kočku zval Jiří Paroubek osobně?

Mladého Václava Kočku nikdo osobně nezval. A Václav Kočka starší je místopředsedou ČSSD v jednom z našich pražských obvodů. Čili pan Kočka přišel jako člen ČSSD a vzal sebou i syna.

 

Kočka vražda

Hoteliéra Bohumíra Ďuričku už policie obvinila z vraždyvětší obrázekAutor: mediafax

 

A.cz: Jedna věc je ale hromadný e-mail a druhá osobní pozvání. Ani jeden ze dvou aktérů toho neštěstí tedy nebyl osobně pozván panem předsedou?

Žádné osobní pozvání nikdo nedostal. S výjimkou kmotrů. My jsme to nepojímali jako uzavřenou společenskou akci. Mohl tam jít kdokoliv z ulice.

A.cz: Jak jste tu akci tedy pojali?

My jsme to do nějakého okamžiku chápali jako slavnostní akt křtu, ten proběhl někdy mezi půl devátou a krátce po desáté hodině skončil. Já jsem to někdy ve čtvrt na jedenáct uzavíral a platil jsem účet. My jsme nikomu nedávali tvrdý alkohol, zaplatili jsme malé pohoštění, nějaká vína a šampaňské. Ta restaurace pak pokračovala dál v provozu a oni (Kočka, Ďuričko a další - pozn. red.) tam pak už seděli jako hosté restaurace Monarch.

A.cz: Připouštíte, že to, co se v noci stalo, zasáhne do předvolební kampaně ČSSD?

Dneska jsem se málem pozvracel. Slova pana Topolánka, že "kdybyste dávali pozor na Kubiceho zprávu a zaregistrovali, že pan Ďuričko je darebák, tak se tohle nestalo" ... No, to by mě zajímalo, jak to dovodil, ale mimochodem pan Ďuričko se setkával s kdekým z ODS...

 

A.cz: Ale teď byl na akci ČSSD...

Podívejte se, zhruba před měsícem se objevily informace, že vedoucí oblastní rady na Olomoucku zavraždil nějakého svého obchodního partnera nebo známého a byl obviněn z vraždy. Jiří Paroubek a ČSSD se rozhodli, že se tím tématem nebudeme zabývat. My jsme se rozhodli, že to proti ODS nevyužijeme. Z mimořádně odporných výroků pana Topolánka lze poznat, že naše politická konkurence to, co se v noci stalo, proti nám využila. A já doufám, že si lidé uvědomí rozdíl mezi tím, o co v těch volbách jde a faktem, že s tímto nemá Jiří Paroubek ani ČSSD nic společného.

A.cz: Budete teď pokračovat v těch autogramiádách poté, co se stalo?

Jiří (Paroubek - pozn.red.) se rozhodl, bylo to pro něj tvrdé. Rozhodl se, že když pozval lidi na své mítinky, bude pokračovat v kampani. Tak se děje i dnes. Pravda ovšem je, že dneska tu autogramiádu neděláme. Můj štáb teď dělá jiné věci. Předěláváme finále kampaně. Od příštího pondělí to ale poběží opět tak, jak bylo plánováno. Ta kniha půjde do prodeje a lidé si pak mohou přijít na mítink Jiřího Paroubka pro podpis.

 

Kočkovi

Kočka otec a syn na oslavě narozenin Miloslava Šloufavětší obrázekAutor: Ondřej Besperát

A.cz: Neobáváte se toho, že ta kniha teď bude mít po vraždě Kočky ml. velmi špatnou publicitu?

Neobáváme se toho. Lidé to dokáží rozlišit. Jiří Paroubek nemůže mít nic společného s tím, co se stalo.

A.cz: Vy tedy kvůli tomu incidentu měníte kampaň?

Bavíme se o tom, jak má ta kampaň za této situace vypadat, bavíme se o tom i s kraji. Měli jsme připravenou inzerci, měli jsme připravené vizuály, ovšem v této chvíli ústřední volební štáb přemýšlí, zda pojedeme podle původního konceptu nebo zda ho nějakým způsobem připravíme alternativně v závislosti na vývoji, který dnes naznačil pan Topolánek. Prostě spojit Kubiceho zprávu s tou včerejší lidskou tragédií je mimořádný hnus. A my budeme přemýšlet o tom, zda jim to vrátíme.

A.cz: Pak tedy ale přiznáváte, že ta vražda zasáhla do předvolebního klání...

Podívejte se, kdyby si to nechali aspoň dva dny, až se ta lidská tragédie zdálky lépe popíše... Byl to prostě lidskej zkrat. Až pozůstalí vstřebají to neštěstí...

A.cz: To znamená, že vy na to, co řekl Mirek Topolánek, budete v té kampani reagovat?

Je to možné. Protože když Topolánek říká, že se měla Kubiceho zpráva vyšetřit, tak on je premiérem této země, on má svého ministra vnitra.. Tak to měli vyšetřovat. My jsme ty animozity vynechávali a vedli jsme kampaň jako programovou. Ovšem nejsem si jist, že za této situace stejně razantně nepřipomeneme, že rozsah jejich skandálů je násobně větší.

A.cz: Můžete být konkrétnější?

Kdybych měl v tuto chvíli představu, jak na to reagovat, tak bych Vám ji řekl, ale zatím si tu situaci vyhodnocujeme.

Neručím a nenesu zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. Administrátor těchto stránek si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR (např. obsahují vulgární výrazy, nadávky, rasistické, xenofobní či šovinistické narážky), poškozují jméno a útoky na mou osobu.

Copyright © DanielGenesis 2008
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one