Pouto, jež spojuje skutečnou rodinu, není v krvi, ale ve vzájemné úctě a radosti vašich životů. Málokdy vyrostou členové jedné rodiny pod jednou střechou.

Něco málo o rodině Kočkových

 

 

Václav Kočka (* 8. května 1941) je již od druhé poloviny šedesátých let 20. století organizátorem Matějské pouti v Praze. Vyjednával zájezdy poutí, cirkusů, lunaparků i zpěváckých celebrit (například Karla Gotta a Heleny Vondráčkové) zejména do zemí východního bloku. Je asistentem ředitele společnosti Incheba Praha, která má od pražského magistrátu pronajatý areál Výstaviště v Praze 7 - Bubenči. Do jeho působnosti patří gastronomie, sportovní aktivity, kultura, stánkový prodej a občerstvení. Je dlouholetým členem České strany sociálně demokratické a místopředsedou její oblastní organizace. Je viceprezidentem klubu přátel Mezinárodní policejní asociace a má četné kontakty v politické i policejní sféře.

Pochází z Plzně, jeho otec byl loutkohercem. Václav Kočka absolvoval dřevařskou střední školu, poté byl bagristou v jáchymovských dolech.

 

Rodina Václava Kočky

Jeho manželka Olga pochází z provazochodecké rodiny a je ekonomkou ve společnosti Incheba Praha.

Jeho starší syn Jan a mladší syn Václav (* 15. května 196810. října 2008) byli rovněž podnikatelsky činní. Matějskou pouť provozoval syn Václav prostřednictvím firmy KOČKA s. r. o., zapsané 31. května 1993, jejímž je jediným společníkem i jednatelem. Oba synové byli čtvrtinovými vlastníky společnosti Mirage, organizačně zajišťující prodejní akce a pronájem stánků, jejíž polovinu vlastnil Andrej Korpljakov, o němž časopis Respekt psal jako o známém členovi ruské mafie, jehož sledovala česká Bezpečnostní a informační služba. MF Dnes uvedla, že podle sdělení nejmenovaného důstojníka BIS byli dva důstojníci BIS, kteří na případu pracovali, (Pavel B. a Marian V.) roku 1998 z případu staženi po zásahu Miroslava Šloufa, hlavního poradce tehdejšího prémiéra Miloše Zemana a dřívějšího předsedy Obvodního národního výboru Prahy 7. Synové Jan a Václav podle MF Dnes spolupracovali v kampani ČSSD prostřednictvím agentury 1. česká produkční.

Václav Kočka mladší byl zastřelen v noci z 9. října na 10. října 2008 v restauraci Monarch (ulice V Kolkovně nedaleko pražského Staroměstského náměstí) po křtu knihy Jiřího Paroubka „Česko, Evropa a svět očima sociálního demokrata“ Podle médií je z vraždy podezřelý podnikatel Bohumír Ďuričko. Svědkové slyšeli dva výstřely.[1][2]

Jako příbuzný Václava Kočky bývá zmiňován i synovec Antonín Šimek. Je honorárním konzulem státu Belize. Prostřednictvím společnosti Happy Day ovládá síť kasin v Praze, Kladně, Hradci Králové, Liberci a Znojmě.

14.10.2008 08:22:07
DanielGenesis
Neručím a nenesu zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. Administrátor těchto stránek si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR (např. obsahují vulgární výrazy, nadávky, rasistické, xenofobní či šovinistické narážky), poškozují jméno a útoky na mou osobu.

Copyright © DanielGenesis 2008
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one